humor_smijesne-slike.jpg

Blagoslov polja 2020. u našoj župi po izmijenjenom rasporedu

RASPORED BLAGOSLOVA POLJA 2020.

ŽUPA SVETE ANE RADUNICE

Zbog poznatih razloga i mjera civilne zaštite, morali smo dva blagoslova odgoditi za kasnije. S toplijim danima se virus manje prenosi, pa ćemo uskoro imati blagoslove polja. Nadamo se ublažavanju mjera kroz naredne tjedne, te normalizaciji situacije. Mnogi su već i pitali kad će biti blagoslovi. Radostan sam da ćemo ih moći imati u prilično normaliziranoj situaciji.

Upravo zbog nade da će situacija biti povoljnija, nećemo žuriti s blagoslovima, nego je cilj da se možemo i susresti i normalno komunicirati uz ove lijepe trenutke. Poštovat ćemo donesene mjere o predviđenom razmaku među osobama, a blagoslov polja u župi imat ćemo sljedećim rasporedom:

1.      Na Nišanu/kapela sv Marka – četvrtak, 21. svibnja /Uzašašće Gospodinovo.

2.      Groblje Brankovići               – nedjelja, 31. svibnja /Duhovi.

3.      Groblje Brezici                      – nedjelja, 7. lipnja.

4.      Groblje Matijevića brdo      – nedjelja, 21. lipnja.

5.      Groblje Cerije                       – nedjelja, 5. srpnja.

Svi blagoslovi su u 11 sati, kao i prošlih godina. Hvala na razumijevanju i uvažavanju.

(Dana 24. svibnja je patron župe Globarica – misa u 11 sati; zato je taj dan otkazana pučka misa u našoj župi, kako bi mogli hodočastiti oni koje žele tamo na patron!)

Ilija Orkić, župnik

198430